Челтнъм - Манчестър Сити

Манчестър Сити едва обърна тим от четвърта дивизия

Манчестър Сити се измъчи неочаквано много срещу четвъртодивизионния Челтнъм Таун за ФА Къп. Тимът на Пеп Гуардиола спечели след обрат и два късни гола с 3:1.

Тимът от Лига 2 игра много силно и затрудни сериозно елитния тим. Съперниците са разделени от 72 места във футболната пирамида на Англия. Сити започна уверено и имаше няколко положения, но не ги реализира. Постепенно Манчестър Сити загуби ентусиазъм и на почивката резултатът беше 0:0.

Челтнъм шокира съперника си в 59-ата минута. Тогава Алфи Мей като се разписа за 1:0 след статично положение и грешка в защитата. Асистенцията беше на Бен Тоузър, хвърлил дълъг тъч. Попадението на Мей сложи край на серия от 509 сухи минути за Сити.

Пеп Гуардиола се принуди да пуска някои от основните си фигури, за да обърне двубоя. И след колосален натиск се случи точно това. Фил Фоудън се разписа в 81-ата минута за 1:1 след центриранена резервата Жоао Кансело. 180 секунди по-късно Габриел Жезуш направи 1:2. В добавеното време вкара и Феран Торес след асистенция на Илкай Гюндоган – 1:3.