Манчестър Сити - Саутхемптън
Снимка: twitter.com/ManCity

Сити е на върха, Холанд вкара „само“ веднъж

Манчестър Сити мина с лекота през Саутхемптън с 4:0 в деветия кръг на Висшата лига. Гражданите вкараха по два гола през първото и през второто полувреме. С трите точки те са качиха на върха в класирането. Тимът на Хосеп Гуардиола има 23 точки, две повече от Арсенал, който обаче е с мач по-малко – срещу Ливърпул утре.

Точни за Сити бяха Жоао Кансело, Фил Фодън, Рияд Марез и Ерлинг Холанд. Обичайният заподозрян обаче се разписа само веднъж този път. В предишните три домакинства Холанд неизменно вкарваше хеттрик. Това беше 20-ото му попадение в 13 мача за клуба след транфера през лятото.

Иначе Фоудън асистира за първия гол и сам вкара втория. Той има 7 попадения в 12 срещи този сезон. Саутхемптън докосна само веднъж топката в наказателното поле на Сити и отправи само два удара към вратата. Това е четвърта поредна загуба за светците, които през миналия сезон направиха две ремита с шампионите.

В друг мач днес Челси взе убедителна победа над Уулвс с 3:0. Кай Хаверц вкара за 1:0 в добавеното време на първата част. Сините имаха тотална доминация и Пулишич покачи на 2:0 след паузата. В края на мача Армандо Броха се разписа за втори път в два мача за 3:0. Това е първа домакинска победа за Греъм Потър начело на Челси във Висшата лига. Новият мениджър направи общо седем промени в тима, който започна преди седмица при 2:1 над Кристъл Палас.