Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Сити е шампион с обрат от 0:2 до 3:2 за 5 минути

Манчестър Сити стана шампион на Англия, след като обърна Астън Вила от 0:2 до 3:2. Трите гола за Сити паднаха само за пет минути. По същото време Ливърпул обърна Уулвс от 0:1 до 3:1, но това не беше достатъчно. Червените останаха на точка зад шампиона.

Вила поведе на „Етихад“ чрез Кеш в края на първото полувреме. В 69-ата минута бившият халф на Ливърпул Филипе Коутиньо направи 0:2. Тогава резултатът на „Анфийлд“ беше 1:1, което означаваше, че тимът на Хосеп Гуардиола ще стане шампион по голова разлика.

Манчестър Сити започна шампионския обрат в 76-ата минута. Стърлинг намери Гюндоган и той намали на 1:2. Две минути по-късно Зинченко изведе Родри за 2:2. А в 81-ата минута Де Бройне намери Гюндоган и той реализира за 3:2. Малко по-късно Ливърпул поведе, но Вила нямаше сили да изравни.

Тотнъм завърши четвърти

В другите важни мачове Тотнъм разби Норич с 5:0 и си гарантира четвъртото място и участие в Шампионската лига. Деян Кулушевски вкара два гола, Хюн Мин Сон – също, а Хари Кейн добави един. Попаденията на Сон го изравниха с Мохамед Салах в битката за Златната обувка на Висшата лига. И двамата имат по 23 гола през сезона.

Арсенал разби Евертън с 5:1, но остана пети. Така артилеристите ще играят в Лига Европа. Шести завърши Манчестър Юнайтед, макар да падна с 0:1 от Кристъл Палас.

Брайтън би Уест Хем с 3:1 и за първи път в историята си финишира в горната половина на класирането. Уест Хем пък не успя да стигне до Лига Европа и ще играе в Лигата на конференциите.

Лийдс се спаси. Бърнли изпадна

Лийдс се спаси след 2:1 над Брентфорд. Вторият гол за йоркшърци падна, след като лондончани останаха с девет души на терена. Бърнли загуби с 1:2 от Нюкасъл и остана 18-и, което означава завръщане в Чемпиъншип. Другите изпаднали са Норич и Уотфорд.