Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Сити би и Брентфорд, Брайтън изненада Челси

Манчестър Сити завърши 2021-а с победа над Брентфорд с 1:0 и солиден аванс на върха на Висшата лига. По същото време Челси направи 1:1 с Брайтън и така разликата между двата тима осем точки. Трети на точка зад лондончани е Ливърпул. Сини и червени играят в неделя на „Стамфорд Бридж“. В последните два случая, в които Сити посрещна Нова година на върха, тимът стана шампион. Така беше и през 2011-а, и през 2017-а.

Фил Фоудън реши мача с гол още в 16-ата минута. Той се разписа за пети път през сезона. Тимът на Пеп Гуардиола пък реализира за 113-и път през календарната 2021-а. Подобно нещо не се е случвало в елита от 1960-а година.

Брайтън спря Челси

Резервата Дани Уелбек донесе точка на Брайтън срещу Челси с гол в добавеното време. Сините водеха с гол на Ромелу Лукаку от средата на първото полувреме. Той се разписа в първия си мач като титуляр от два месеца насам. Челси обаче имаше проблеми и позволи цели 17 шанса за гол на Брайтън. И при 18-я гостите изравниха. Вечерта беше наистина лоша за тима на Томас Тухел – травми получиха защитниците Рийс Джеймс и Андреас Кристенсен. Равенството е трето за Челси в последните четири мача