Ман Сити - Арсенал

Сити подчини Арсенал с хеттрик на Агуеро

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:1 в сблъсъка на върха в Англия. Така шампионът се доближи на две точки от лидера Ливърпул. Хеттрик за успеха вкара Серхио Агуеро. Това е десети негов хеттрик във Висшата лига, само един по-малко от рекордьора Алан Шиърър.

Сити бе осезаемо по-добрият отбор през целия двубой. Шампионът отправи 19 удара, 12 от които точки. Арсенал имаше едва четири, два от които във вратата. Отборът на Гуардиола владя и повече топката – 59% срещу 41.

Гол за Сити в 46-а секунда

Агуеро откри резултата още в 46-а секунда. Той засече добро центриране на Аймерик Лапорт. Арсенал обаче изравни много бързо. Попадението бе дело на Косиелни в 11-а минута. Така той отбеляза завръщането си след контузия с гол.

В самия край на първата част аржентинецът обаче върна аванса на домакините – 2:1.  Асистенцията този път бе на Рахийм Стърлинг. Третия гол на Агуеро дойде след час игра, отново след пас на Стърлинг. При попадението топката се удари в ръката на аржентинеца, според съдията – неволно. Така попадението бе признато и той вече има 14 през сезона.

Лидерът Ливърпул може да си върне петте точки аванс, ако победи Уест Хем в понеделник. Арсенал пък, макар че започна уикенда като четвърти в класирането, го завърши шести. Освен това артилеристите нямат победа като гост от 25 ноември насам.