Манчестър Сити - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/ChampionsLeague

Манчестър Сити надви Реал в седемголово украшение

Манчестър Сити победи Реал Мадрид с 4:3 във великолепно зрелище. Първият мач от полуфиналите в Шампионската лига беше истинско футболно украшение.

Сити поведе набързо с 2:0 преди обичайният заподозрян Карим Бензема да върне един гол. После двата тима си размениха набързо по едно попадение за 3:2. Шампионът на Англия стигна отново до две попадения аванс четвърт час преди края. Бензема обаче вкара от дузпа за 4:3.

Манчестър Сити стигна до гол още в първата си атака. Рияд Марез центрира към Кевин де Бройне и той се разписа за 1:0. В 11-ата минута белгиецът изведе Габриел Жезус, той преодоля Алаба направи 2:0. Любопитно е, че Де Бройне има само два мача от 59 с гол и асистенция в Шампионската лига. Предишният беше пак срещу Кралския клуб – през февруари 2020 г.

Последваха пропуски на Фил Фоудън и Марез, но Реал вкара с първата си добра възможност. В 33-ата минута Ферлан Менди центрира и Бензема от трудно положение вкара за 2:1.

В началото на второто полувреме Марез удари греда, но по-късно Манчестър Сити все пак поведе с 3:1. Фернандиньо центрира отдясно и Фоудън отблизо засече с глава. Реал отговори мигновено чрез Винисиус за 3:2.

Бернардо Силва върна преднината на Сити от два гола с много красиво изпълнение в 74-ата минута. Осем минути по-късно Реал получи дузпа и Бензема оформи крайното 4:3. Реваншът е след седмица на „Сантяго Бернабеу“.