Манчестър Сити - Уест Хем

Манчестър Сити надви Уест Хем за 20-а поредна победа

Манчестър Сити продължи със страхотното си представяне и записа 20-та поредна победа във всички турнири. Тимът на Пеп Гуардиола надви Уест Хем с 2:1 в 26-я кръг на Висшата лига.

Манчестър Сити имаше проблеми срещу четвъртия в класирането и успехът не дойде никак лесно. Домакините отправиха едва три точни удара в целия двубой. Освен това головете за лидера в класирането бяха вкарани от централни защитници. Португалецът Рубен Диаш откри с глава след центриране на Кевин де Бройне. Така той вкара първия си гол за клуба. Асистенцията е 11-а за Де Бройне през сезона. Така той изравни лидера по този показател Хари Кейн.

Две минути преди почивката обаче Антонио изравни. В 68-та минута партньорът на Диаш в отбрана Джон Стоунс донесе успеха на домакините след асистенция на Рияд Марез. Голът е трети през сезона във Висшата лига за Стоунс.

Манчестър Сити вече води с 62 точки – 13 точки повече от Лестър Сити и Манчестър Юнайтед. Вторият и третият обаче са с мач по-малко. Уест Хем остава четвърти с 45 точки.

Мачът днес беше общо 27-и без поражение за Сити. Ако отборът не загуби и следващия – срещу Уулвс във вторник – ще изравни най-добрата си подобна серия. Тя също е постигната с Гуардиола начело.