Ерлинг Холанд, Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/ManCity

Сити започна с победа, Холанд вкара два гола

Шампионът на Англия Манчестър Сити започна защитата на титлата си с 2:0 над Уест Хем. И двата гола в Лондон вкара новото попълнение Ерлинг Холанд. Тимът на Хосеп Гуардиола спечели като гост на чуковете за първи път от 3 години насам.

Холанд се разписа в 36-ата и 65-ата минута. Първото му попадение падна от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Така той се нареди до Серхио Агуеро. Голмайстор №1 в историята на клуба досега беше единственият, отбелязал два пъти в дебюта си във Висшата лига. Освен това той стана първият играч, вкарал дузпа в дебюта си във Висшата лига, от четири години насам. Последният беше Жоржиньо за Челси срещу Хъдърсфийлд през август 2018 г.

Сити доминираше тотално, но двата гола на Холанд бяха единствените точни удари. Тимът на Гуардиола владееше топката в 76% от времето. Уест Хем беше странно пасивен, но имаше подем в играта си в началото на второто полувреме. Вторият гол на Холанд обаче пречупи чуковете.