Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Сити победи Лестър в деветголово зрелище

Mанчестър Сити победи Лестър в деветголово зрелище в мач от Висшата лига. Шампионите се наложиха с 6:3 на своя „Етихад“. Така тимът на Хосеп Гуардиола поведе с шест точки пред Ливърпул. Червените няма да играят днес, защото двубоят им беше отложен заради коронавируса.

Манчестър Сити започна вихрено и водеше с 4:0 още до 25-ата минута. Разписаха се Де Бройне, Марез, Гюндоган и Стърлинг. Шампионите обаче се отпуснаха и Лестър ги шокира с три гола след почивката. Мадисън, Луукман и Ихеаначо вкараха по веднъж за 10 минути, като Ихеаначо записа и две асистенции. Така в 65-ата минута резултатът беше 4:3. И то въпреки че лисиците бяха без куп титуляри.

Домакините обаче върнаха увереността си и мушнаха още два гола до края. Първо се разписа Лапорт, а в края Стърлинг реализира още веднъж. Стърлинг има попадения вече в четири последователни кръга – нещо, което не му се е случвало от четири години насам. Така Ман Сити записа деветата си поредна победа във Висшата лига. В последните си три срещи тимът реализира впечатляващите 17 гола.