Нюкасъл - Манчестър Сити

Сити – Арсенал, Юнайтед – Челси на полуфиналите за ФА Къп

Манчестър Сити ще гостува на Арсенал в полуфинал за ФА Къп. Съперници в другия полуфинал са Манчестър Юнайтед и Челси. Срещите са на 18 и 19 юли, финалът е на 1 август. Всичките мачове са на „Уембли“. Това определи жребият, теглен по време на почивката на двубоя Нюкасъл – Манчестър Сити. Сблъсъкът бе последният четвъртфинал, след като по-рано Юнайтед, Челси и Арсенал се бяха класирали напред.

На полуфиналите са трите най-успешни отбора в турнира. Юнайтед има 12 трофея и 30 полуфинала. Арсенал също има 30 полуфинала. Челси пък има 8 купи на ФА. Полуфиналът между Юнайтед и Челси е повторение на финала от 2018-а, който бе спечелен от сините.

Сити продължава защитата на трофея си

Иначе тимът на Пеп Гуардоила нямаше особени затруднения в Нюкасъл. Кевин де Бройне вкара за 0:1 от дузпа в 37-ата минута. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Габриел Жезус. Свраките рядко застрашаваха вратата на гостите. В 66-та минута резервата Дуайт Гейл обаче пропусна да изравни от чиста позиция. Малко след това Рахийм Стърлинг сложи точка на спора с красив гол за 0:2.