Ивайло Чочев вкара, но Ювентус разби Палермо

Ювентус разгроми Палермо с Ивайло Чочев в състава си  с 4:1 в първия мач от 25-ия кръг на Серия А и увеличи аванса си на върха в класирането на 10 точки пред втория Рома. „Вълците“ приемат Торино в неделя. Положението на Палермо изглежда все по-отчайващо, като тимът е в зоната на изпадащите на цели 8 точки от спасителния бряг.

epa05800674 Juventus' Claudio Marchisio (L) celebrates scoring the opening goal during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs US Palermo at Juventus Stadium in Turin, Italy, 17 February 2017. EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Головете за Ювентус отбелязаха Маркизио в 13-ата минута, Игуаин в 63-ата и Дибала, който се разписа на два пъти – директно от фаул в 40-ата и отново 88-та.

Juventus vs Palermo

За Палермо голът  отбеляза българският национал Ивайло Чочев с глава в добавеното време, като това бе първи гол във вратата на Буфон в Торино през 2017 година.

epa05800721 Juventus' Dani Alves (R) and Palermo's Ilija Nastirovski (C) vie for the ball during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs US Palermo at Juventus Stadium in Turin, Italy, 17 February 2017. EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Двубоят беше забележителен за Лео Бонучи, който излезе в мач номер 300 с екипа на Ювентус.

Юве откри в 13-ата, когато след пряк свободен удар пред вратата на тима от Сицилия зад защитата се оказа Гонсало Игуаин. Той укроти топката и я насочи пред вратата, където Клаудио Маркизио я засече ефектно в мрежата.

След гола Ювентус остави инициативата на гостите и на няколко пъти можеше да бъде наказан, но стабилната игра на Буфон и защитниците не позволи това да се случи.

Пет минути преди края на първото полувреме Пауло Дибала също записа името си като голмайстор, след като се разписа директно от фаул във вратата на Посавец.

В 63-ата минута аржентинецът влезе в ролята на асистент на своя сънародник Гонсало Игуаин, като го изведе на отлична позиция и за опитния голмайстор не беше проблем да прехвърли вратаря на Палермо.

60 секунди преди последния съдийски сигнал Дибала направи 4:0 след блестяща асистенция с пета на Игуаин, а в 93-ата минута Ивайло Чочев с глава от корнер вкара за 4:1.