Челси - Палас, Чилуел

Чилуел вдъхнови Челси за 4:0 над Палас

Челси спечели разгроми Кристъл Палас с 4:0 в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига. В основата на успеха беше Бен Чилуел, който записа своя дебют за Челси в елита. Той записа гол и асистенция, като подобно нещо преди него са правили само Деко (2008) и Алваро Мората (2017).

Тимът на Франк Лампард имаше териториално предимство през първата част, но рядко създаваше опасноти пред вратата на Висенте Гуаита. През второто полувреме обаче картината на „Стамфорд Бридж“ се промени драстично. Бен Чилуел откри в 50-ата минута след плътен изстрел от близка дистанция. После той асистира на Курт Зума за 2:0.
Така Чилуел отбеляза подобаващо и своя мач номер 100 в елита.

В края домакините добавиха нови два гола чрез Жоржиньо. Той се разписа на два пъти за четири минути от дузпи. Италианският национал се разписа на два пъти в един мач от Висшата лига за първи път. Любопитно е, че Ейбрахам искаше да бие втората дузпа, но капитанът Аспиликуета го избута настрани.

Челси спечели за първи път от три мача насам във всички турнири, докато Палас падна за втори пореден двубой. Орлите дори нямаха точен удар, за да затруднят друг дебютант – Едуар Менди.