Марин Чилич
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Чилич изхвърли слаб Медведев в Париж

Световният номер 2 Даниил Медведев отпадна от Ролан Гарос. Руснакът направи слаб мач и отстъпи след 2-6, 3-6, 2-6 на Марин Чилич. Хърватинът стигна първи четвъртфинал от 2108 г. насам.

Той ще срещне друг руснак в него – Андрей Рубльов. Победителят ще има скандинавски съперник на полуфиналите – Каспер Рууд или Холгер Руне. Чилич е и единственият останал победител в турнир от Големия шлем в тази част на схемата. Другите трима не са достигали дори до полуфинал. В другата част на схемата са Новак Джокович, Рафаел Надал, Александър Зверев и Карлос Алкарас.

„Това беше един от най-добрите мачове в кариерата ми. Беше фантастично“, каза 33-годишният хърватин. Той спечели 90% от разиграванията на първия си сервис и не даде на Медведев точка за пробив.

Първият сет започна равностойно, като до 2-2 двамата печелеха подаванията си. При следващото разиграване Медведев бе пробит, а после това се случи още веднъж. Ситуацията във втория сет беше сходна. Чилич успя да пробие в шестия гейм и уверено взе сервис геймовете си до края.

Третият сет започна ужасно за руснака – два пробива още до третия гейм. След това той не успя да направи нищо, за да затрудни съперника си. Медведев е втората голяма жерта в тазгодишното издание на Ролан Гарос. Преди него отпадна четвъртия в света Стефанос Циципас.