Чили - Колумбия
Алексис Санчес бележи победната дузпа за шампиона

Чили продължава защитата на титлата – ВИДЕО

Чили продължава защитата на трофея си от Копа Америка. Двукратният шампион се справи с Колумбия на четвъртфинала и се класира за полуфинала. Двата тима не си вкараха голове в редовното време и чилийците спечелиха с 5:4 след дузпи.

Първенецът на Южна Америка всъщност можеше да спечели още по време на 90-те минути. Две попадения на чилийците обаче бяха отменени от ВАР системата. Първо в 17-а минута Чарлс Арангис прати топката в мрежата. Голът обаче не бе признат заради засада. В 71-а минута ситуацията се повтори, но този път съдиите видяха игра с ръка.

При дузпите първите четирима и за двата тима вкараха без проблеми. Последният за Колумбия – Уилямс Тестийо обаче пропусна. А след него Алексис Санчес вкара за 5:4.

Чили чака Уругвай или Перу

Шампионът все още не знае своя съперник на полуфинала. Той ще бъде определен тази нощ след сблъсък между Уругвай и Перу. В другия полуфинал ще се срещнат Бразилия и Аржентина.