Арда - Черно море
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море си осигури Топ 6, Спартак изпусна ЦСКА 1948

Черно море си осигури място в Топ 6, след като направи 2:2 с Арда Кърджали в 29-я кръг на efbet лига. Двубоя мина през куп обрати, а освен това имаше и червен картон.

Черно море поведе в 35-ата минута с дебютен гол на Мишаел Алвеш Силва. В 52-ата минута Арда изравни. Радослав Цонев изведе отдясно Ел Мами Тета, крилото надбяга Влатко Дробаров и спокойно вкара за 1:1. Две минути по-късно голмайсторът подаде на Станислав Иванов, който обаче не улучи вратата от десетина метра.

Обратът обаче стана факт в 56-ата минута, когато отново се разписа Тета. Абубакар Тунгара отне топката и изведе съотборника си, който с едно докосване вкара. Арда остана с 10 души заради директен червен картон на Омар Сако десетина минути преди края.

Илиан Илиев направи няколко смени и в 91-ата минута Матеус Машадо изравни. Това стана след пробив и центриране на Александър Василев от ляво. В последните секунди Черно море можеше да стигне и до победата, но гредата спаси Арда след задна ножица на Исмаил Иса.

Спартак пропиля на два пъти аванс срещу ЦСКА 1948

Спартак пропиля аванс от два гола и завърши 3:3 с ЦСКА 1948. И шесте гола паднаха през второто полувреме. Варненци остават последни със 17 точки, четири по-малко от 14-я Пирин, докато червените са трети с 59.

Първият гол падна в 57-та минута. След корнер Румен Руменов върна към Луан да Силва, който със силен удар от 7-8 метра вкара за 1:0. В 68-та минута Георги Русев можеше да изравни, но уцели гредата. Малко по-късно соколите удвоиха преднината си. Виктор Митев асистира на Евандро, който с удар от десетина вкара за 2:0.

В 76-та минута след центриране Елитон засече глава и намали изоставането на гостите – 1:2. В 82-та минута ЦСКА 1948 изравни с автогол на Роберто Хименес. Той се опита да изчисти топката с глава, но я отклони в собствената си мрежа.

Драмата обаче предстоеше. В 92 минута Лерой Микелс напредна отдясно и пусна пас към Евандро, който вкара за 3:2. В петата минута на добавеното време обаче Георги Русев изравни – 3:3..