Черно море - Левски
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море се справи с Левски

Черно море сложи край на серията на Левски от три поредни победи, след като победи сините с 1:0. Родриго Енрике вкара единствения гол в мача от 13-я кръг през второто полувреме. Левски игра слабо и записа трета загуба със Станимир Стоилов. Домакините са пети в класирането с 21 точки, софиянци са осми с 14 точки.

Варненци започнаха по-добре и имаха няколко положения да открият резултата. Виктор Попов и Васил Панайотов обаче ги пропуснаха.

Евгений Сердюк пропусна да направи 1:0 веднага след паузата. Той преодоля Михайлов, но не уцели вратата. Черно море обаче все пак поведе в 49-ата минута. Зе Гомеш подаде на Родриго Енрике, който се справи с Михайлович и вкара за 1:0. Малко след това Василев преодоля двама играчи на сините и стреля, но Михайлов спаси.

Първият точен удар на Левски в мача беше в 66-ата минута. Радослав Цонев стреля, но вратарят Иван Дюлгеров спаси. В последната минута варненци останаха с десет души, след като Пабло Гарсия си изкара червен картон. В продължението Левски имаше и най-добрият си шанс да изравни. Андриан Краев стреля, Дюлгеров успя да докосне топката, тя се удари и в гредата и излезе.