Славия - Черно море

Черно море пречупи Славия след задна ножица на Иса

Черно море надигра Славия като гост с 1:0 в двубой от 17-ия кръг в efbet Лига. Голът дойде в добавеното време.

Двубоят на стадион в кв. „Овча Купел“ започна по-добре за гостите, които имаха три хубави ситуации за гол. Първо Мартин Минчев преодоля стража на белите Георги Георгиев, но не успя да реализира. Последваха пропуски за Илиан Илиев-младши и Исмаил Иса, който не успя да засече на далечната греда изстрел на сина на треньора на варненци. Славия рядко атакуваше. Все пак Радослав Кирилов имаше добра ситуация, но не я оползотвори.

Славия завърши с човек по-малко

През втората част Черно море продължи да бъде по-активният от двата отбора, но така и не вкарваше гол. В 69-та минута домакините останаха в намален състав след втория жълт картон на Николай Дюлгеров. В крайна сметка тимът на Златомир Загорчич не издържаха и допусна гол в добавеното време. Негов автор бе Иса, който с великолепна задна ножица преодоля Георгиев за 0:1.

Така Черно море измести противника от Топ 6 и вече има точка пред Славия в класирането. В следващия кръг белите гостуват на Етър, докато варненци приемат Ботев Враца.