Черно море футбол

Черно море остава на върха след 2:2 с Локо (ГО)

Локомотив (Горна Оряховица) и Черно море завършиха 2:2 в мач от 3-ия кръг на Първа лига. Равенството оставя „моряците“ остават на върха в класирането. Със актив от 7 т. Е и новакът в елита Дунав (Русе), но отборът на Георги Иванов има по-добра голова разлика. Футболистите на Ангел Червенков пък заемат 10-о място в подреждането с 2 т.

Локо изтърва историческа първа победа

Локо (ГО) имаше два гола аванс и бе на крачка от исторически успех, но но не успя да задържи преднината си. Първото попадение отбеляза Трифонов с глава в 38-ата минута, след прецизно центриране отдясно. В 65-ата минута Янаки Смирнов покачи на 2:0. И двете попадения за Черно море пък бяха дело на Бакари, който се разписа в 73-ата и 76-ата мин. Варненци играха с човек по-малко от 85-ата минута, тъй като главният рефер изгони Траян Траянов за два жълти картона.

Мачът се игра на „Лаута“, където Локомотив ще домакинства докато стадионът в Горна Оряховица вземе лиценз.