Черно море - ЦСКА 1948
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море изравни рекорд, Арда спечели с Матич

Черно море победи с 2:0 ЦСКА 1948 в 18-ия кръг на efbet Лига. Така тимът от Варна изравни клубния рекорд от 11 поредни двубоя без загуба.

Капитанът Даниел Димов се разписа за 1:0 през първата част. В добавеното време Пабло Гарсия оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа. Поради тежкия терен на „Тича“ мачът не предложи особено красив футбол, като преобладаваха здравите сблъсъци и битка в центъра.

С успеха Черно море излезе трети в класирането с 32 точки, само на една зад втория ЦСКА-София. ЦСКА 1948 е десети с 18 точки.

Арда спечели с 2:0 домакинството си на Царско село. Кърджалийци поведоха с гол на Спас Делев в 22-рата минута. В края на първата част Иван Коконов реализира от дузпа за 2:0. Така новият треньое на сините Славко Матич записа първа победа начело на Арда.

Тимът от Кърджали е девети с 21 точки. Царско село е последен с 11 точки.