Левски - Черно море

Черно море изхвърли Левски за Купата

Левски отпадна на осминафинал от турнира за Купата на България. Футболистите на Елин Топузаков бяха отстранени от Черно море след загуба с 2:3. Редовното време на срещата завърши 2:2 и победителят беше определен след продължения.

Наставникът на „моряците“ Георги Иванов, който се завръща за първи път на „Герена“, след като напусна тима през юли, беше посрещнат с аплодисменти.

Срещата започна по отличен начин за гостите, които излязоха напред в резултата още в 3-ата мин. Тогава Уго Секо пусна топката успоредно на голлинията и Александър Цветков се разписа с помощта на рикошет.

Черно море стигна до втори гол в 31-ата мин. Бакари удвои след самостоятелен рейд при контраатака, като при удара му топката срещна гредата и влетя във вратата, пазена от Боян Йоргачевич.

Левски натиска съперника си през второто полувреме и върна едно попадение. С премерен удар Бабатунде Адениджи намали изоставането на тима си в 63-ата мин.Левски - Черно море

„Сините“ стигнаха до равенството с известна доза късмет. В 79-ата мин. резултатът стана 2:2. Стражът на „моряците“ Коварж не се намеси добре при изпълнение на ъглов удар. Пиргов насочи топката от точката на дузпата към левия ъгъл, Венков се опита да я спре на голлинията, но я изпусна и тя влезе във вратата.

Продълженията

Така изходът на срещата трябваше да бъде решен след продължения. В тях гостите отново излязоха напред в резултата. В 100-ата мин. авторът на първото попадение Александър Цветков отново се разписа, след като прехвърли Йоргачевич. Футболистите на Левски имаха претенции за игра с ръка на играч на гостите в наказателното поле минута преди края на двубоя, но съдията Волен Чинков подмина ситуацията. В последната атака на „сините“ се включи и Йоргачевич, но до нов гол не се стигна.

Така за първи път в своята история варненци отстраниха Левски от турнира за Купата на България след мач, игран на стадион „Георги Аспарухов“.