Славия - Черно море
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море измъкна точка от Славия в края

Черно море измъкна точка от Славия в мач от първия кръг в елита. Варненци се добраха до 1:1 с гол в петата минута на добавеното време.

Домакините поведоха още при първото си сериозно положение. В 9-ата минута Георги Йомов центрира от корнер и Андреа Христов се извиси над защитата, засече с глава топката и я прати във вратата на Иван Дюлгеров за 1:0. Малко по-късно варненци можеха да изравни. Бърза атака изведе Исмаил Иса на чиста позиция, но ударът му бе избит от Антонис Стергиакис.

В края на полувремето Йомов на два пъти можеше да отбележи второ попадение за белите. И в двата случая обаче той се забави и не успя да се разпише.

След почивката играта бе равностойна, без сериозни голови положения пред двете врати. В 67-ата минута целият щаб и футболистите на Черно море протестираха срещу решението на Георги Давидов да не покаже червен картон на Милен Гамаков. Иса се откъсваше зад защитата, когато бе препънат от защитника на Славия. Реферът обаче отсъди нарушение без да покаже картон. Решението му разгневи моряците, а след това жълт картон бе показан на треньора Илиан Илиев.

В последните секунди на 5-минутното продължение Черно море изравни. След центриране отдясно Исмаил Иса отклони топката с глава, Денислав Ангелов се размина с нея, но дебютантът Стефан Велев технично я насочи в мрежата – 1:1.