Челси

Челси постигна важна победа с 2:1 срещу Стоук Сити

Лидерът във Висшата лига Челси постигна изключително важна победа, след като надделя драматично с 2:1 при гостуването си на Стоук Сити.

Лондончани откриха резултата на „Британия” още в 13-ата минута след гол на Вилиан от пряк свободен удар. В 38-ата домакините изравниха от дузпа, отсъдена за нарушение на Гари Кейхил срещу Джонатан Уолтърс. Потърпевшият се зае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и с мощен шут не остави шансове за Куртоа.

5386062

Срещата вървеше към равенството, когато три минути преди края на редовното време Кейхил се реваншира за направената дузпа, реализирайки победния гол за своя тим. Капитанът на „сините” се възползва от разбъркване в наказателното поле на Стоук и лошо изчистена топка и със силен удар от близка дистанция донесе успеха за Челси.

След третия си пореден успех в първенството тимът воден от Антонио Конте увеличи преднината си на върха в класирането. Лондончани са първи с 69 точки, с 13 повече от втория Тотнъм, който е с мач по-малко. Стоук Сити остава девети с 36 пункта.