Манчестър Юнайтед - Челси
Снимка: twitter.com/manutd

Челси отказа Манчестър Юнайтед от Топ 4

Челси изпусна да победи Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“. Сините стигнаха само до 1:1, като заслуга за това има Давид де Хеа, спасил на няколко пъти червените дяволи. Ремито обаче отказва Юнайтед от Топ 4. Тимът на Ралф Рангник има 55 точки от 35 мача, а четвъртият Арсенал – 60 от 33 мача. Тотнъм е пети с 58 точки, пак от 33 мача. Челси остава трети с 66 точки.

Сините доминираха през първото полувреме, но Де Хеа спря удари на Хаверц и Канте. Все пак лондончани заслужено поведоха след час игра. Хаверц намери Марк ос Алонсо, а той от воле реализира за 0:1.

Още в следващата атака обаче Юнайтед изравни. Матич прати топката в наказателното поле, а Кристиано Роналдо я заби в мрежата за 1:1. Попадението е под номер 17 за него в 28 срещи. Голът подобри настроението на „Олд Трафорд“ – преди началото на мача за второ поредено домакинство имаше протест срещу собствениците. Роналдо имаше шанс да вкара и за 2:1, но Менди спаси.

В края Челси също имаше шанс да спечели. Ударът на Джеймс обаче срещна гредата.