Челси не остави шансове на Арсенал и вече докосва титлата – СНИМКИ

Лидерът във Висшата лига Челси победи Арсенал с 3:1 на „Стамфорд Бридж“ в лондонското дерби от 24-ия кръг на шампионата

По този начин си отмъсти за поражението с 0:3 на „Емиратс“ по-рано през сезона.

Именно загубата от „артилеристите“ през септември накара мениджърът на „сините“ Антонио Конте да смени игровата си тактика. В последствие отборът влезе в серия от 13 поредни победи, а след днешния успех даде много сериозна заявка за титлата, като вече води с 12 точки на върха на класирането. Домакините имаха преимущество от самото начало, но откриха резултата при спорни обстоятелства.

Chelsea vs Arsenal

В 13-та минута изстрел на Диего Коста с глава се отби в гредата, след което Маркос Алонсо добави с глава, но повторенията показаха, че той е ударил Ектор Бейерин с лакът в битката във въздуха. Ударът бе доста сериозен и испанският бранител трябваше да напусне принудително игра.

След този момент играчите на Челси бяха пълни господари на терена, докато гостите бяха напълно безидейни. В 53-та минута Еден Азар взе топката в центъра на терена и направи отличен пробив. Той преодоля Франсеск Коклен и Лоран Кошчелни, преди да удвои преднината на „сините“. В 85-та минута бившият капитан на Арсенал Сеск Фабрегас се възползва от груба грешка на Петър Чех и покачи на 3:0. А продължението на мача влезлият от резервната скамейка Оливие Жиру вкара почетното попадение за гостите след изстрел с глава.

След тази победа Челси вече има актив от 59 точки. Има 16 победи в последните си 18 двубоя от Висшата лига, докато Арсенал остава на 3-та позиция с 47 точки в актива си.