Ливърпул - Челси
Азар празнува след гола си на "Анфийлд"

Челси нанесе първа загуба през сезона на Ливърпул

Ливърпул отпадна от Карабао Къп, след като допусна обрат в мача с Челси на „Анфийлд“. Срещата завърши 1:2, а герой за сините бе Еден Азар. Белгиецът влезе като резерва в 56-та минута, асистира за изравнителното попадение и вкара красив гол след самостоятелен пробив.

Двата отбора бяха направили по осем промени в титулярните си състави, като гостите започнаха по-добре срещата. Алваро Мората имаше няколко положения, но Миньоле спаси ударите му. Тимът на Маурицио Сари владееше повече топката и се справяше отлично в центъра. Чак в последния четвърт час на полувремето домакините се събудиха и заиграха по добре познатия начин. Удар на Наби Кейта бе отразен от Кабайеро, а впоследствие вратарят извади и изстрел Садио Мане.

Ливърпул започна по-силно след почивката

Второто полувреме стартира по-добре за червените и това доведе до гол след близо час игра. Кейта стреля, Кабайеро изби, но топката попадна в Даниел Стъридж, който вкара с ефектна странична ножица. Мърсисайдци натиснаха, а Челси имаше проблеми и трудно стигаше до вратата на съперника.

Азар вдъхнови обрата на Челси

В 79-та минута обаче лондончани успяха да изравнят. Центриране на Азар бе засечено от Рос Баркли, чийто удар бе отразен от Миньоле, но Емерсон вкара при добавката. Главният съдия поиска видеоповторение заради съмнение за засада и правилно зачете попадението. Седем минути по-късно сините довършиха обрата. Еден Азар дриблира, проби в наказателното поле и с мощен удар наказа домакините за 1:2.

Това бе първа загуба през сезона във всички надпревари за червените след седем поредни победи. В следващия кръг във Висшата лига двата тима отново се срещат. Този път обаче домакин е Челси. Срещата е на „Стамфорд Бридж“ в събота от 19:30 часа.