Челси - Тотнъм

Челси е на финал за Карабао Къп след дузпи срещу Тотнъм

Челси си осигури участие на финала за Карабао Къп, след като отстрани Тотнъм. Сините се класираха за битката за трофея след изпълнение на дузпи. Тимът на Маурицио Сари спечели с 2:1 реванша, но бе загубил в първия мач с 0:1. Така общият резултат бе равен. При дузпите сините показаха по-здрави нерви и спечелиха с 4:2. Финалът е следващият месец, а съперник на столичани е Манчестър Сити.

Тотална доминация на Челси преди почивката

Домакините започнаха много устремно срещу разкъсвания от контузии тим на Тотнъм и бързо поведоха. Това се случи в 27-а минута, когато Канте вкара за 1:0. Само девет минути по-късно Азар се разписа за 2:0. Така тимът на Маурицио Сари поведе в общия резултат с 2:1.

Тотнъм обаче успя да се събере и въпреки отсъствието на Кейн, Али и Сон върна един гол. Това направи Йоренте, който вкара в 50-а минута. Сините натиснаха към края и имаха отлична възможност да спечелят в добавеното време. Жиру обаче не уцели вратата от пет метра.

Кепа спасява дузпа, Дайър пропуска

При дузпите гостите започнаха първи. Ериксен и Ламела вкараха за шпорите, а пък Вилиан и Аспиликуета – за домакините. После Дайър Уодълс прати топката над гредата, а Жоржиньо реализира за 3:2. Най-скъпият вратар в света – Кепа Арисабалага свърши и своята част от работата – спаси удара на резервата Лукас Моура. А за Давид Луис остана да сложи точка на спора – 4:2 за сините.