Челси е на финал за Карабао Къп след дузпи срещу Тотнъм

Челси - Тотнъм

Челси си осигури участие на финала за Карабао Къп, след като отстрани Тотнъм. Сините се класираха за битката за трофея след изпълнение на дузпи. Тимът на Маурицио Сари спечели с 2:1 реванша, но бе загубил в първия мач с 0:1. Така общият резултат бе равен. При дузпите сините показаха по-здрави нерви и спечелиха с 4:2. Финалът е следващият месец, а съперник на столичани е Манчестър Сити.

Тотална доминация на Челси преди почивката

Домакините започнаха много устремно срещу разкъсвания от контузии тим на Тотнъм и бързо поведоха. Това се случи в 27-а минута, когато Канте вкара за 1:0. Само девет минути по-късно Азар се разписа за 2:0. Така тимът на Маурицио Сари поведе в общия резултат с 2:1.

Тотнъм обаче успя да се събере и въпреки отсъствието на Кейн, Али и Сон върна един гол. Това направи Йоренте, който вкара в 50-а минута. Сините натиснаха към края и имаха отлична възможност да спечелят в добавеното време. Жиру обаче не уцели вратата от пет метра.

Кепа спасява дузпа, Дайър пропуска

При дузпите гостите започнаха първи. Ериксен и Ламела вкараха за шпорите, а пък Вилиан и Аспиликуета – за домакините. После Дайър Уодълс прати топката над гредата, а Жоржиньо реализира за 3:2. Най-скъпият вратар в света – Кепа Арисабалага свърши и своята част от работата – спаси удара на резервата Лукас Моура. А за Давид Луис остана да сложи точка на спора – 4:2 за сините.