Челси - Лутън
Снимка: twitter.com/emiratesfacup

Челси взе глътка въздух с хеттрик на Ейбрахам

Челси победи Лутън Таун с 3:1 в четвъртия кръг на ФА Къп, за да вземе глътка въздух сред серията негативни резултати. Съперник на сините в следващия кръг е Барнзли. Двата тима играха в турнира и през 2008-а.

Мениджърът на столичани Франк Лампард направи седем промени в тима си, но резервите играха доста добре. Тами Ейбрахам откри още в 11-ата минута след пас на Тимо Вернер. Шест минути по-късно Челси водеше с 2:0. Този път Джеймс подаде на Ейбрахам, който се сбърка отблизо.

Грешка на резервания вратар Кепа в 30-ата минута обаче върна Лутън в двубоя. Джоржан Кларк се разписа за 2:1.

Четвърт час преди края Ейбрахам сложи точка на спора с хеттрика си – 3:1. Така той стана първият англичанин с хеттрик в турнира за сините от 14 години насам. През 2007-а това направи Франк Лампард.

А до края остана време и Вернер да изпусне дузпа.