Нюкасъл - Челси
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси увеличи аванса си след грешки на Ливърпул и Сити

Челси увеличи аванса си на върха в класирането във Висшата лига. Сините победиха Нюкасъл с 3:0, а най-близките преследвачи – Ливърпул и Манчестър Сити сбъркаха. Червените направиха 2:2 с Брайтън, а Сити изненадващото падна с 0:2 от Кристъл Палас.

Челси беше без контузените Лукаку и Вернер, а пък Мейсън Маунт се разболя преди мача. Сините трудно успяваха да пробият защитата на Нюкасъл. Преди почивката те имаха само един реален шанс, но гол на Хаким Зиеш беше отменен заради засада. След почивката Зиеш удари и греда. Натискът на Челси даде резултат в 65-ата минута, когато Рийс Джеймс вкара за 0:1. Защитникът се разписа за втори път в 77-ата минута, а малко след това Жоржиньо вкара от дузпа за 0:3. Нюкасъл остава без победа на предпоследно място в класирането.

Брайтън спря Ливърпул

Ливърпул започна добре срещи Брайтън и поведе още в началото. Ван Дайк изведе Салах, който пусна към Джордан Хендерсън, а капитанът на червените вкара първия си гол във Висшата лига от повече от година. После Наби Кейта се контузи и в игра влезе Алекс Окслейд-Чембърлейн. Иментто той асистира за втория гол, вкаран от Садио Мане. В 33-ата Мане отново прати топката във вратата, мо ВАР отмени попадението за игра с ръка. Брайтън пък се върна в двубоя с попадение на Енок Муепу.

В началото на второто полувреме Салах вкара за 3:1, но голът беше отменен заради засада. В 65-та минута Брайтън изравни с попадение на Леандро Тросар. В 75-ата минута Тросар вкара отново, но голът беше отменен заради засада.

Палас шокира Манчестър Сити

Кристъл Палас изненада шампиона Манчестър Сити и спечели с 2:0 като гост. Орлите поведоха още в шестата минута след добра контраатака. Конър Галахър подаде на Уилфрид Заха, който отбеляза за 0:1. Това беше 50-ия гол на Заха във Висшата лига за Палас, с което той влезе в историята на клуба. Домакините натискаха, но трудно създаваха положения. А в края на първото полувреме Сити остана с десет души заради червен картон на Аймерик Лапорт.

През втората част Заха прати топката за втори път в мрежта, но голът беше отменен заради засада. Малко след това Габриел Жезус отбеляза за Сити, но ВАР отмени попадението заради засада на Фил Фоудън. В края Галахър вкара за 0:2.