Челси - Манчестър Юнайтед

Челси и Юнайтед направиха скучно 0:0

Челси и Манчестър Юнайтед направиха скучно 0:0 в сблъсъка на върха на „Стамфорд Бридж“. Ремито не върши особено добра работа нито на сините, нито на червените дяволи. Юнайтед, макар и втори, вече е на 12 точки зад лидера Манчестър Сити. Челси пък остава пети с 44 точки – една по-малко от четвъртия Уест Хем и шест зад Юнайтед.

Тимът на Оле Гунар Солскяер можеше да получи дузпа през първото полувреме. Реферът Стюарт Атуел обаче се консултира с ВАР и правилно прецени, че няма игра с ръка на Хъдсън-Одой.

След почивката Де Хеа извади опасен удар на Зийеш. Едуар Менди пък спаси шутове на Мактоминей и Бруно Фернандеш.

Равенството от друга страна обаче удължи добрите серии и на двата тима. Сините нямат загуба след идването на Томас Тухел. Юнайтед пък има само едно поражение в последните си 20 срещи във Висшата лига.