Челси - Юнайтед

Челси измъкна точка от Юнайтед, Моуриньо предизвика меле

Резервата Рос Баркли отбеляза гол в шестата минута на добавеното време, за да донесе равенството 2:2 на Челси срещу Манчестър Юнайтед. Това бе дербито на деветия кръг на първенството на Англия.

Мениджърът на червените дяволи Жозе Моуриньо се замеси в поредния инцидент в края на двубоя. Човек от треньорския щаб на Челси празнуваше изравнителното попадение пред пейката на Юнайтед и очевидно това разгневи Моуриньо. Той скочи и се озова в центъра на меле. Ситуацията обаче бе овладяна след намесата на служители от охраната и играчи на двата отбора.

Попадението на Баркли не позволи на португалеца да стигне до първи успех в четири мача като мениджър на Юнайтед срещу Челси. Със сините от Лондон той спечели три шампионски титли в Англия.

Марсиал вкара двата гола за Юнайтед

Германският защитник Антонио Рюдигер даде аванс на домакините в гол в 21-ата минута. Двете попадения за гостите бяха дело на Антони Марсиал (55 и 73 мин).

В последните секунди на двубоя Давид Луис засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гредата, а Де Хеа изби добавката на Рюдигер. В мелето резервата Баркли успя да прати топката във вратата за 2:2.