Уест Хем - Челси

Челси удари Уест Хем в битката за Топ 4

Челси надигра Уест Хем с 1:0 в един от най-интригуващите сблъсъци от 33-ия кръг на Висшата лига. Така сините постигнаха ключов успех в битката за Топ 4. Тимът на Томас Тухел е четвърти с 58 точки, на една зад третия Лестър Сити. Уест Хем остава с 55 точки, Ливърпул е с 54, Тотнъм е с 53, Евертън е с 52.

Челси стигна до важния успех благодарение на гола на Тимо Вернер в края на първото полувреме. Националът на Германия оползотвори асистенция на Бен Чилуел. Голът е първи за него от февруари насам и едва шести през сезона. Пет от тези шест попадения са вкарани в Лондон.

Чуковете трудно стигаха до положения – те дори нямаха точен удар преди почивката. В 82-та минута домакините останаха и с човек по-малко. Тогава директен червен картон получи Фабиан Балбуена, който фаулира Чилуел.

Сините имат 14 мача с Тухел във Висшата лига, като в 10 от тях не допуснаха гол. Следващият двубой на тима е визитата на Реал Мадрид в полуфинал от Шампионската лига.