Бърнли - Челси

Челси спечели лесно, Ман Сити – по-трудно

Челси постигна лесна победа при гостуването си на Бърнли с 3:0 в седмия кръг на Висшата лига. Успехът беше първи за сините след две поредни ремита – срещу Саутхемптън и Манчестър Юнайтед. Освен това беше четвърти пореден двубой без допусна гол.

Хаким Зиеш реализира първото си попадение за Челси в Премиършип. През седмицата той отбеляза и дебютното си попадение за лондончани в Шампионската лига. През втората част Курт Зума след ъглов удар и Тимо Вернер след асистенция на Зиеш оформиха крайното 3:0.

Челси събра 12 точки и е на точка зад лидерите Евертън, Ливърпул и Уулвърхемптън, които са с по 13. Бърнли остава на дъното с една точка.

Уокър донесе успеха на Сити срещу Шефилд Юнайтед

Манчестър Сити спечели гостуването си на Шефилд Юнайтед с 1:0. Тимът на Пеп Гуардиола стартира силно под проливния дъжд на „Брамал Лейн“ и Феран Торес на два пъти имаше възможност да открие резултата, но Аарън Рамсдейл спаси. Той отрази и далечен шут на Родри, но не успя да се намеси при нов такъв на Кайл Уокър. Така гостите откриха в 28-ата минута. Уокър пък се разписа в своя мач номер 100 за тима във Висшата лига.

През втората част домакините се разиграха и имаха два добри шанса да стигнат до изравнителен гол. Първо резервата Джон Лундстрам стреля малко над вратата на Едерсон. После бразилският страж се справи срещу откъсналия се Райън Брустър. Шансове за Сити пропиляха Рахийм и Марез.

Вицешампионът спечели за трети път от началото на сезона и събра 11 точки, с които е на седма позиция. Шефил Юнайтед е предпоследен с една точка.