Челси - Кристъл Палас

Челси взе шеста поредна победа във Висшата лига

Челси взе шеста поредна победа във Висшата лига – 2:0 над Кристъл Палас – и излезе на второ място в класирането. Сините не бяха правили такава серия от сезона 2016/17. Тогава те триумфираха за последно с шампионската титла. С трите точки лондончани се доближиха на пет от лидера Ливърпул. В неделя червените играят с Манчестър Сити, който бе изместен от тима на Франк Лампард от втората позиция.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Тами Ейбрахам откри в 52-ата минута. Това бе неговият десети гол за сезона. Така той стана вторият най-млад футболист на Челси, стигнал 10 гола във Висшата лига, след Ариен Робен. Десет минути преди края Кристиан Пулишич вкара за 2:0.

Иначе сините имаха сериозно предимство и преди почивката, но не успяха да вкарат гол на Палас. Орлите имаха една великолепна възможност за гол. Джеймс Томкинс обаче не уцели вратата след добро центриране на Миливойевич. Загубата бе трета за Палас в последните 4 кръга и остави тима на девета позиция.