Челси
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Челси разпиля Бърнли за 22 минути

Челси записа убедителна победа с 4:0 като гост на Бърнли в 28-ия кръг на Висшата лига. Сините вкараха всичките си голове за 22 минути през второто полувреме. Тимът на Томас Тухел събра 53 точки и е трети, на седем точки от втория Ливърпул. Бърнли е 18-и с 21 точки.

Томас Тухел призна, че новината, че Абрамович продава Челси е повлияла на тима, но това не си пролича. Столичани доминираха на „Търф Моор“, а Бърнли имаше само едно подбро положение. То дойде при 0:0 след грешка на Менди. Дуайт Макнийл обаче прати топката над гредата.

Три минути след началото на втората част Рийс Джеймс откри резултата с изстрел в долния ляв ъгъл. Пет минути по-късно Кристиан Пулишич качи топката на главата на Кай Хавертц за 0:2. В 55-ата минута Хавертц вкара второто си попадение в срещата – 0:3. Така той събра четири гола в последните пет мача. Асистенцията този път беше на Джеймс. Головото шоу свърши в 69-ата минута – грешка на защитник позволи и на Пулишич да се разпише.