Палас - Челси

Челси разгроми Палас с 4:1 на „Селхърст Парк“

Челси победи без затруднения Кристъл Палас с 4:1 като гост на „Селхърст Парк“ в 31-1 кръг на Висшата лига. Така сините се върнаха в Топ 4 на класирането. Те имат 54 точки, две по-малко от третия Лестър. Ливърпул и Уест Хем имат по 52 точки, като чуковете са с мач по-малко.

Челси си осигури комфортна преднина от два гола още в началните минути. Кай Хаверц откри в 8-ата, а 120 секунди по-късно Кристиан Пулишич удвои аванса на отбора си. Асистенцията за 0:2 беше на Хаверц. Така сините ясно показаха, че онова 2:5 от миналия уикенд срещу Уест Бромич няма да се повтори.

След половин час игра Курт Зума вкара трети гол за Челси и това отказа домакините. До почивката гостите изпуснаха още две чисти положения, а Ван Анхолт изчисти от голлинията. Палас все пак върна един гол чрез Кристиан Бентеке в 63-ата минута. В 78-ата минута Пулишич беше точен за втори път в срещата и оформи крайното 1:4.