Челси
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Челси разби Малмьо, но загуби Лукаку и Вернер

Европейският клубен шампион Челси мина с лекота през Малмьо. Сините спечелиха с 4:0 домакинството си, но платиха висока цена. Заради контузии принудително бяха сменени Ромелу Лукаку и Тимо Вернер. И двамата получиха травмите още през първото полувреме.

Андреас Кристенсен вкара от воле за 1:0 още в деветата минута след пас на Тиаго Силва. Това беше първият гол на защитника за Челси. В 21-ата минута Жоржиньо направи 2:0 от дузпа. При нея Лукаку беше фаулиран и контузен. После и Тимо Вернер беше сменен, като той разтегна, докато спринтираше.

В началото на второто полувреме Кай Хаверц покачина 3:0. После Жоржиньо вкара още една дузпа за 4:0. Любопитно е, че на почивката Малмьо смени вратаря, така че италианецът наказа двама вратари. Така той стана първият футболист от 1999-а насам, вкарал гол от дузпа на двама различни вратари в един мач.

В другия мач в групата Ювентус победи Зенит с 1:0. Голът вкара Деян Кулушевски четири минути преди края на двубоя. Така Ювентус взе трета поредна победа в групата и шеста поредна във всички турнири. Бианконерите водят в класирането с 9 точки, Челси има 6. Зенит е с 3, Малмьо е без точка.