Челси
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Челси разби Ювентус, Бенфика удържа Барселона

Челси разби с 4:0 Ювентус и се класира за фазата на елиминациите в Шампионската лига. Европейският шампион нанесе на Юве най-тежкото поражение от 2004 г. насам. Головете за сините вкараха Тревор Чалоба, Рийс Джеймс, Калъм Хъдсън-Одой и Тимо Вернер. Челси доминираше напълно и можеше да спечели с още по-голяма разлика.

Томас Тухел празнуваше своя 50-и мач в клуба и беше зарадван в 25-ата минута. Чалоба, в своя първи мач като титуляр в турнира, се разписа след корнер. Той има вече три попадения през сезона, всичките на „Стамфорд Бридж“. Ювентус издържа още 30 минути на непрестанните атаки, преди да допусне втори гол. Вкара го Джеймс с отлично изпълнение на удар от воле.

Само три минути по-късно Лофтъс-Чийк комбинира с Хъдсън-Одой за 3:0. В добавеното време Зийеш отне топката след грешка на Маккени и изведе Вернер, който направи 4:0.

Единственото притеснение за Челси бяха травмите на Н’голо Канте и Бен Чилуел. Те са под въпрос за мача с Манчестър Юнайтед в неделя.

Бенфика удържа 0:0 срещу Барселона

Бенфика измъкна 0:0 от визитата си на Барселона и запазва шансове да изхвърли каталунците от турнира. Бенфика има пет точки, две по-малко от Барса. В последните мачове в групата обаче каталунците гостуват на Байерн, а Бенфика приема Динамо Киев.

Тимът на Шави Ернандес започна по-добре и създаде доста работа на Одисеас Влаходимос. Бенфика пък стигна до гол чрез Отаменди, но той беше отменен. Демир пък уцели гредата за каталунците.

След почивката Депай и Де Йонг можеха да реализира, но Влаходимос пак спаси. Попадение на Араухо пък беше отменено. В края Харис Сеферович изпусна златен шанс за гранда от Лисабон. Той беше изведен сам срещу Тер Стеген, но не уцели вратата.