Челси - Евертън

Челси разби Евертън на „Стамфорд Бридж“

Челси записа много важен успех в битката за Топ 4 във Висшата лига, след като разби Евертън с 4:0. Столичани доминираха тотално на „Стамфорд Бридж“ и не показаха никаква милост към бившия си мениджър Карло Анчелоти. Нов много силен мач записа дебютиралият като титуляр 18-годишен халф Били Гилмор.

Тимът на Франк Лампард дръпна с два гола още до 21-та минута. Мейсън Маунт откри резултата с точен изстрел от границата на наказателното поле в 14-та минута. Седем по-късно Педро бе изведен зад защитата от Баркли и преодоля Пикфорд.

След почивката домакините не намалиха оборотите и в 51-та минута Уилиан покачи на 3:0 с далечен удар. Малко по-късно централният нападател Оливие Жиру оформи крайното 4:0. Той засече центриране на Уилиан.

По този начин Челси вече има 48 точки и води с пет пред петия в класирането Уулвърхемптън. Евертън остава на 12-та позиция с актив от 37 точки.