Едуар Менди, Челси

Челси привлече Едуар Менди от Рен

Челси привлече вратаря на Рен Едуар Менди. Договорът на национала на Сенегал със сините е за следващите пет сезона. Менди дойде в Рен преди година от Реймс и записа 25 мача в Лига 1 през миналия сезон.

Вратарят е осмото ново попълнение в тима на Франк Лампард това лято. Менди ще трябва да осигури конкуренция за Кепа Арисабалага. Кепа беше привлечен за 80 млн. евро, но прави твърде много грешки. Такъв беше и случаят в неделя, когато сбърка за втория гол на Ливърпул при загубата с 0:2. „Чиста грешка“, коментира след двубоя Лампард. През миналия сезон Кепа на няколко пъти бе ваден от групата за двубои на сините. Така беше и във финала за ФА Къп, където Челси загуби от Арсенал. Тогава пази 38-годишният Кабайеро.

През миналия сезон Менди записа 9 сухи мрежи и допускаше гол на всеки 114 минути. Той спаси 76% от точните удари във вратата си. Кепа записа 8 сухи мрежи, спаси 53.5% от точните удари допускаше гол на всеки 63 минути.

От Рен в Челси дойде и Петер Чех. Това се случи през 2004-а, като Чех беше дълги години неизменен номер едно на сините. Сега той е технически директор на лондончани.