Челси - Уотфорд

Челси победи Уотфорд, Юнайтед отнесе Борнемут

Челси надигра Уотфорд с 3:0 в късния двубой от съботната програма на 33-ия кръг във Висша лига. По-рано Манчестър Юнайтед отнесе Борнемут с 5:0. Така двата тима запазиха разликата от две точки между четвъртата и петата позиция. Третият Лестър спечели за първи път след рестарта – 3:0 над Кристъл Палас. Така лисиците продължават да имат точка повече от Челси.

Вилиан пак се разписа за Челси

След равностоен първи половин час игра на „Стамфорд Бридж“, сините поведоха след изстрел с левия крак на Оливие Жиру. Така той вкара за втори път в трите мача, които започна като титуляр след паузата. В края на първата част Вилиан се разписа за 2:0, реализирайки дузпа във втори пореден мач. През второто полувреме тимът на Франк Лампард намали темпото, но вкара трети гол в заключителните минути, дело на Рос Баркли.

„Имаше известен натиск да си върнем четвъртото място. Ние го използвахме, за да играем добре. Трябва да свикнем с него, защото така ще бъде до края“, каза мениджърът Франк Лампард.

Грийнууд отново бележи за Юнайтед

Манчестър Юнайтед надигра у дома Борнемут с 5:2. Червените дяволи изостанаха изненадващо след точната намеса на Джуниър Станислас, който чукна топката между краката на капитана Хари Магуайър и прониза Давид Де Хеа от малък ъгъл. След около половин час Юнайтед изравни след силен шут на Мейсън Грийнууд. Това успокои домакините, които още до почивката реализираха нови две попадения. Маркъс Рашфорд се разписа от дузпа, а после Марсиал вкара красиво попадение за 3:1.

Джошуа Кинг върна надеждите на гостите, които са в серия от пет поредни загуби, с точно реализирана дузпа. Отново Грийнууд и Бруно Фернандеш, който се отчете и с две асистенции, оформиха крайното 5:2. 18-годишният Грийнууд за първи път в кариерата си се разписа на два пъти в един мач.