Астън Вила - Челси
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Челси победи Вила, Арсенал надви Лийдс

Челси спечели с 2:0 визитата си на Астън Вила, за да продължи силния си старт под ръководството на Греъм Потър. И двата гола бяха вкарани от Мейсън Маунт, който досега не се беше разписвал през сезона.

Пред погледа на селекционера на Англия Гарет Саутгейт Маунт наказа грешка на Тайрън Мингс, който му подари топката, за 0:1. Второто попадение падна след отлично изпълнен пряк свободен удар. Вила, в серия от четири мача без загуба, създаде куп положения през първото полувреме. Кепа обаче спря Дани Ингс, Джон Макгин и Джейкъб Рамзи.

Челси няма загуба в шестте мача с Потър начело, като спечели последните пет. Днес мениджърът пусна нападателя Рахийм Стърлинг като десен бек. Причината – контузията на титуляря Рийс Джеймс, който ще пропусне Мондиал 2022. Стърлинг обаче имаше проблеми и беше преместен напред след почивката.

С трите точки Челси събра 19 и е на четвърта позиция – на четири точки зад третия Тотнъм. Пети с 16 точки е Манчестър Юнайтед, шести с още точка по-малко – Нюкасъл Юнайтед.

Двата тима направиха 0:0 на „Олд Трафорд“ по-рано днес. Мачът не беше особено добър, но Нюкасъл изпусна да вземе втора победа на стадиона от 1972 г. насам. Жоелинтон удари греда през първото полувреме и би в аут при добавката на празна врата.

За домакините Кристиано Роналдо прати топката на два пъти в мрежата след почивката. И в двата случая обаче ВАР отмени головете.

Арсенал надви Лийдс с 1:0 и се върна временно на първото място. Мачът на „Еланд Роуд“ започна с 40-минутно закъснение заради проблем с тока. Букайо Сака вкара за 0:1 в 35-ата минута и вече има 4 гола и 5 асистенции този сезон.

В късна драма реферът даде дузпа за домакините и изгони Габриел от Арсенал за удар срещу Патрик Бамфорд. После обаче Крис Кавана се консултира с ВАР и отмени и двете си решения.