Челси

Челси победи Лестър и излезе трети

Само три дни след загубения финал за ФА Къп Челси взе реванш от Лестър и го победи с 2:1 във Висшата лига. Така лондончани се изкачиха на трето място в класирането кръг преди края. Тимът на Томас Тухел има 67 точки, Лестър остава четвърти с 66. Ливърпул е пети с 63 и мач по-малко. Червените имат и по-добра голова разлика от лисиците.

Челси надигра съперника си и напълно заслужено спечели пред 8000 зрители на „Стамфорд Бридж“. През първата част реферът не даде чиста дузпа за домакините. Освен това два гола на столичани бяха отменени.

Все пак Рюдигер откри в началото на второто полувреме. Това е шести негов гол във Висшата лига, като три от тях са срещу Лестър. После Жоржиньо направи 2:0 от дузпа. Четвърт час преди края Ихеаначо даде надежда на гостите, но те не създадоха достатъчно положения, за стигнат до втори гол.