Арсенал - Челси
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси победи Арсенал, Юнайтед стъпи накриво

Ромелу Лукаку дебютира с гол при повторния си престой в Челси. Сините пък спечелиха дербито с Арсенал с 2:0. Второто попадение беше дело на Рийс Джеймс. Артилеристите загубаха първите си два мача едва за трети път в историята на Висшата лига. И за първи път в 117-годишната си история стартираха с две поражения без вкаран гол.

Челси поведе още в 15-ата минута. Джеймс бе изведен отдясно и подаде на Лукаку, който се разписа отблизо за 1:0. Това беше негов първи гол за клуба, дошъл почти десетилетие след дебюта му. Той вече има и 114 гола във Висшата лига, с което изпревари легендата на Арсенал Йън Райт. Белгийският национал можеше да вкара втори гол малко след това, но не уцели вратата.

Тимът на Томас Тухел напълно контролираше мача и в 35-ата минута стигна до втори гол. Джеймс отново беше оставен сам в наказателното поле и отбеляза с лекота за 2:0. Този път асистенцията беше на Маунт.

След почивката Арсенал имаше повече шансове да стигне до попадение. Първо Букайо Сака стреля опасно, но Едуар Менди спаси. Малко по-късно Роб Холдинг уцели вратата отблизо. Пиер-Емерик Обамеянг също имаше възможност да се разпише, но стреля право в Менди. Лукаку и Хаверц пък изпуснаха да увеличат аванса на Челси.

Юнайтед стъпи накриво срещу Саутхемптън

Манчестър Юнайтед направи 1:1 в гостуването си на Саутхемптън. Фред си вкара автогол в полза на домакините в 30-ата минута. Мейсън Грийнууд изравни в 55-ата. В следващите минути Пол Погба и Грийнууд изпуснаха да направят обрат. После вратарят Маккарти спаси удар на Бруно Фернандеш.

Домакините също имаха шансове да стигнат до втори гол, но Адам Армстронг и Джеймс Уорд-Праус не сполучиха. Точката е първа за светците през сезона.

В третия мач днес Тотнъм победи Уулвърхемтън с 1:0. Голът вкара Деле Али – първи за него от 17 месеца насам. Хари Кейн пък се завърна в игра за шпорите. Тотнъм, Ливърпул, Челси и Брайтън са единствените тимове с пълен актив до момента. Утре към тях може да се присъедини Уест Хем или Лестър, които играят един срещу друг.