Челси нанесе първа загуба на Манчестър Сити

Челси - Манчестър Сити

Челси нанесе първа загуба през сезона на Манчестър Сити. Така столичани свалиха тима на Пеп Гуардиола от върха в класирането. Там се изкачи Ливърпул с точка повече. Поражението бе първо за шампиона от 21 мача и първо в 14 визити.

Отборът на Маурицио Сари падна през седмицата от Уулвс с 1:2, но изнесе урок по ефективност на Сити. Отборът на Гуардиола доминираше, но не вкара положенията си. А в края на първото полувреме Канте се разписа за 1:0 след пас на Азар. Любопитно е, че сините трябваше да чакат 45 минути за първия си точен удар. Подобно нещо не се е случвало на „Стамфорд Бридж“ от сезона 2006/07-а.

След почивката Челси игра много по-уверено и стабилно. И стигна до втори гол 12 минути преди края. Той дойде след ъглов удар, при който Давид Луиз засече центрирането с глава.

Гуардиола: Бяхме фантастични

„Дали сме си взели почивен ден? Ако твърдите това, значи не сте гледали мача. Бяхме изключителни през първото полувреме. И като цяло – бяхме фантастични. Дойдохме, играхме и създадохме положения. Те имаха едно през първото полувреме и го вкараха. Понякога се случва. С изключение на пет или осем минути играхме на невероятно високо ниво“, каза Пеп Гуардиола.

Манчестър Юнайтед най-накрая спечели

По-рано през деня Манчестър Юнайтед сложи край на серията си от четири поредни мача без победа, като разби Фулъм с 4:1. На „Олд Трафорд“ домакините започнаха много настървено и поведоха в резултата още в 13-та минута. Тогава капитанът Ашли Йънг проби отляво и със страхотен изстрел по диагонал преодоля Серхио Рико. Червените дяволи удвоиха преднината си в 28-та минута чрез Хуан Мата. Малко преди почивката Ромелу Лукаку направи 3:0 след асистенция на Мата.

След почивката лондончани върнаха един гол чрез Камара от дузпа. А в края Рашфърд оформи крайното 4:1. След този успех тимът на Жозе Моуриньо се изкачи до шесто място в класирането с 26 точки. Червените дяволи изостават от петия Арсенал с осем точки.