Челси - Реал Мадрид

Челси пак победи Реал и е на финал в Шампионската лига

Челси се класира за финала на Шампионската лига за първи път от 2012 година насам. Сините победиха Реал Мадрид с 2:0 в реванша и отстрани съперника си с общ резултат 3:1. На финала лондончани ще играят срещу друг английски тим – Манчестър Сити. Мачът за трофея е на стадион „Ататюрк“ в Истанбул на 29 май. Само преди две седмици Челси победи Сити на полуфинал за ФА Къп.

На „Стамфорд Бридж“ лондончани категорично надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха. При това те изпуснаха още няколко великолепни положения.

Германският национал Тимо Вернер откри резултата в в 28-та минута. Той се разписа с глава от непосредствена близост, след като изстрел на Кай Хаверц срещна напречната греда. Малко преди това гол на Вернер беше отменен правилно зарази засада. Вернер вече има 12 попадения и 10 асистенции във всички турнири този сезон. Той е номер едно по този показател в клуба.

Реал отговори с две положения, които Карим Бензема си създаде сам. И в двата случая обаче Едуар Менди спаси ударите му.

През второто полувреме тимът на Зинедин Зидан нямаше сили по никакъв начин да отговорят на предизвикателството. Куртоа спаси три пъти лице в лице срещу съперник, но в крайна сметка капитулира в 85-ата минута. Тогава се разписа Мейсън Маунт след отличен пас на резервата Пулишич.

В предишните си два финала Челси има загуба и победа. През 2008-а тимът загуби след дузпи от Манчестър Юнайтед, а през 2012-а, пак след дузпи, надви Байерн в Мюнхен. Финалът между два английски тима е втори в три сезона. През 2019-а Ливърпул се справи с Тотнъм.