Челси - Лестър

Челси пак не спечели, Шефилд Юнайтед го направи

Челси не успя да спечели и в третия мач на Франк Лампард начело. Столичани направиха 1:1 с Лестър Сити на „Стамфорд Бридж“. Двубоят бе официалното завръщане на Лампард на стадиона, където изкара 13 сезона като играч.

Домакините започнаха много силно и пропуснаха няколко положения, преди младокът Мейсън Маунт да вкара за 1:0. Той се възполва от груба грешка на Уилфред Ндиди. Това бе първо попадение за сините на 20-годишния халф.

Постепенно лисиците изравниха играта и след почивката дори натиснаха. Това даде резултат в 67-та минута, когато Ндиди се реваншира за грешката си и изравни с глава след центриране от корнер. До края тимът на Брендан Роджърс пропусна няколко отлични шанса да стигне до обрат.

По този начин Челси спечели първа точка под ръководството на Лампард. Лестър пък записа второ поредно равенство от началото на сезона.

Шефилд Юнайтед победи Кристъл Палас

Новакът във Висшата лига Шефилд Юнайтед записа първа победа от началото на сезона. Тимът надви Кристъл Палас с 1:0 у дома във втория кръг. На „Брамъл Лейн“ остриетата доминираха напълно съперника си и заслужено спечелиха.

През първото полувреме най-чистото положение за домакините изпусна Дейвид Макголдрик, който не успя да уцели добре топката от непосредствена близост. Две минути след почивката Юнайтед поведе с гол на Джон Лундстрам. Той се разписа на опразнена врата с добавка, след спасен удар от вратаря на орлите Висенте Гуаита.