Челси - Тотнъм
Снимка: ЕРА/БТА

Челси отново надделя над Тотнъм и Моуриньо

Челси заслужено победи Тотнъм с 2:1 на своя „Стамфорд Бридж“ в двубой от 27-ия кръг на английската Висша лига. По този начин сините записаха дубъл срещу градския си съперник през този сезон. Освен това те дръпнаха в прекия сблъсък за четвъртото място в класирането.

Резултатът бе открит в 15-та минута от Оливие Жиру. Той започна като титуляр за първи път от ноември насам. Първоначално ударът на Жиру бе спасен от Лорис, а Рос Баркли при добавката уцели греда. Топката отново се озова в Жиру, който този път простреля съотборника си от националния отбор.

Челси продължи да бъде по-активния отбор и през второто полувреме. В неговото начало Маркос Алонсо заби втори гол с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле. Минута преди да изтече редовното време Антонио Рюдигер си отбеляза автогол. Той обаче не бе достатъчен на шпорите. Те имаха и късмет, защото Ло Селсо трябваше да бъде изгонен за безумно нарушение срещу Аспиликуета. Червеният картон обаче му бе спестен. Така за втори пореден мач сините са то грешната страна на ВАР решение. В понеделник те загубиха от Манчестър Юнайтед след две грешки на ВАР рефера.

В подреждането Челси е четвърти с 44 точки, докато Тотнъм остава на пета позиция с 40.