Челси - Тотнъм
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси отново победи лесно Тотнъм

Челси записа трета победа над Тотнъм в последните три седмици и четвърта в четири мача през сезона. Сините надвиха градския си съперник с 2:0 на „Стамфорд Бридж“. И двата гола паднаха през второто полувреме. Тимът на Томас Тухел има голова разлика 8:0 във въпросните четири сблъсъка. Предишните два бяха полуфиналите за Карабао Къп. Сините са на финал срещу Ливърпул в този турнир.

Тотнъм все пак вкара гол в края на първата част. Попадението на Хари Кейн обаче беше отменено заради нарушение в атака.

Челси нанесе удара си малко след паузата – в 47-ата минута. Хаким Зиеш вкара по красив начин за 1:0 с удар от границата на наказателното поле. Така той се разписа във втори пореден мач. Осем минути по-късно Тиаго Силва засече центриране на Мейсън Маунт за 2:0.

Загубата е първа за Антонио Конте във Висшата лига, откакто пое Тотнъм. Докато беше в Челси Конте спечели титлата и ФА Къп.