Манчестър Сити - Челси

Челси отложи шампионската титла на Манчестър Сити

Челси победи Манчестър Сити на „Етихад“ с 2:1 и с това временно отложи празненствата по повод титлата на Сити. Двата тима ще играят и на финала в Шампионската лига след три седмици. А освен това Челси победи Сити на полуфинал за ФА Къп през миналия месец.

Пеп Гуардиола направи девет промени в тулярния си състав, Томах Тухел – пет. Резултатът беше разпокъсана игра и от двата тима. Рахийм Стърлинг даде преднина на Сити в края на първото полувреме. Секудни по-късно домакините имаха шанс да вкарат втори гол. Агуеро обаче изпусна дузпа. Аржентинецът би леко и Менди спаси. Това беше четвърта пропусна дузпа от тима през сезона.

След почивката лондончани играха много по-добре и изравниха след час игра чрез Хаким Зиеш. А в добавеното време Маркос Алонсо вкара за 1:2.

С победата тимът на Томас Тухел излезе на трето място в класирането. Челси има 64 точки, една повече от четвъртия Лестър и три по-малко от втория Манчестър Юнайтед. Манчестър Сити води в класирането с 80 точки. Ако градският конкурент Манчестър Юнайтед загуби точки в оставащите си пет мача, Сити ще стане шампион на Англия. Три от тези пет срещи са преди следващия двубой на градския съперник.