Арсенал - Челси

Челси обърна Арсенал с два късни гола

Челси победи Арсенал с 2:1 като гост в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Франк Лампард изоставаше над 70 минути на стадион „Емирейтс“, но вкара два късни гола за обрата.

Артилеристите, водени от новия си мениджър Микел Артета, за когото това бе домакински дебют, започнаха със самочувствие. Натискът им даде резултат още в 13-та минута. Тогава след корнер Чембърс отклони топката с глава и Пиер-Емерик Обамеянг вкара отблизо. Това бе 13-и гол за него през сезона. Обамеянг е вкарал половината от 26-те попадения на Арсенал в елита това първенство. Домакините продължиха с добрата игра и няколко минути по-късно Лаказет пропусна добра възможност да покачи на 2:0. После обаче Лампард пусна Жоржиньо на мястото на Емерсон, промени тактиката на тима си и сините изравниха играта.

Обратът на Челси

Гостите имаха осезаем териториален превес след почивката, но трудно стигаха до чисти положения. Ключовият момент в срещата дойде в 83-та минута. Тогава след центриране на Мейсън Маунт вратарят Бернд Лено допусна груба грешка и увисна, което позволи на Жоржиньо да се разпише на празна врата от близко разстояние. Той обаче бе щастлив да е на терена, защото минути преди това можеше да получи втори жълт картон.

Играчите на Лампард се възползваха от объркването на съперника и четири минути по-късно стигнаха до обрат. Ейбрахам и Вилиан проведоха образцова контраатака, която младият нападател на сините завърши с изстрел между краката на Лено – 1:2.

За Челси това бе ценен успех в битката за Топ 4. Сините вече има преднина от четири точки пред петия Манчестър Юнайтед. Арсенал е на 12-та позиция с актив от 24 точки. Микел Артета пък продължава да търси първата си победа начело на артилеристите. Арсенал няма победа на свой терен от 6 октомври. И записа четвърто поредно поражение на свой терен за първи път от декември 1959-а насам.